کاپادوکیه

Cappadocia

کاپادوکیه در فارسی باستان کاپادوسیه (واقع در منطقه ی مرکزی آناتولی ترکیه)، به معنای جای اسب‌های زیبا است. نام کاپادوکیه، پس از روزگار باستان در زمان چیرگی مسیحیت بر این بخش پایدار ماند و امروزه هم در زمینه گردشگری بدین بخش تاریخی کاپادوکیه گفته‌می‌شود.

این مکان را نمیتوان با جملات بیان کرد منطقه ای که در آن سنگ‌ها تراش داده شده‌اند و بصورت خانه‌ها و هتل‌ها در آمده‌اند و اتاق‌ها به دلیل سنگی بودن، دمای بسیار خنک و خوبی دارند و معمولاً چند پنجره هم برای نوررسانی به این اتاق‌های سنگی درست شده است.

شگفت آورترین بخش سرزمین کاپادوکیه یا کاپادوسیه ,شهر زیر زمینی درینکویو می باشد که یکی از شگفت انگیزترین کشف تاریخ آیین زرتشت ,ایران باستان و پیروان اهورا مزدا در آنجا قرار دارد. درینکو به معنی چاه عمیق، شهری است زیرزمینی و اعجاب آور که براثر یک رویداد ساده کشف شد. هنگامی که کارگران برای ایجاد ساختمان به کندن زمین مشغول بودند ناگهان با تونلی درون زمین روبرو شدند. پژوهشهای بعدی،کشف یک شهر زیرزمینی از دوران کهن را خبر داد که با آثارو نشانه هایی از آیین زرتشت، کهن ترین دین جهان با نمادهایی از اهورا مزدا ، زرتشت ،فروهر و اسب های پارسی تزیین یافته است.

Kaymakli

شهر Kaymakli نیز یک شهر در زیرِ زمین است و جاذبه‌ی توریستی دیگری در این منطقه است. برای رسیدن میتوان مسیر را با اتوبوس طی کرد. این شهر زیرزمینی، توسط ۳۰۰۰ مسیحی برای زندگی کردن درست شده بوده است تا از ارتش پرشیا در قرن ۶ و ۷ در امان باشند و به نوعی، در این شهر زیرزمینی، استتار کنند. درون این شهر، فقط تونل و غار وجود ندارد؛ بلکه اتاق‌های بزرگ، آشپزخانه، کلیسا، اسطبل مخصوص اسب‌ها و بسیاری چیزهای دیگر که برای زندگی لازم بوده،در آنجا ساخته شده است.

Passabag

در منطقه Passabag در کنار تاکستانهای آن به قلعه هایی طبیعی به چشم میخورد که همانند قارچ بر بالای کوهها روییده­اند که به آنها قلعه راهبا می­گویند.در این مکان راهبان خانه های خود را در ارتفاع بین ۵ تا ۱۵متری ساخته اند.


راه های ارتباطی با فصل پرواز ترانه

 


صفحات مرتبط:

تور آنتالیا ، هتل های آنتالیا ، تور آنتالیا ویژه عید فطر ، تور آنتالیا ۳۱ خرداد و ۱ ۲ تیرماه  ، تور آنتالیا ۲۴ و۲۵ و ۲۶ خرداد

پاسخ دهید