نیژنی نووگورود

نیژنی نووگورود

نیژنی نووگورود یکی از شهرهای کشور روسیه و مرکز استان نیژنی نووگورود است که در زبان محاوره نیژنی نیز نامیده می‌شود. این شهر عنوان پنجمین شهر بزرگ روسیه را پس از شهرهای بزرگ مسکو، سن‌ پترزبورگ، نووسیبیرسک و یکاترینبورگ به خود اختصاص داده است.

دو رودخانه ولگا و اوکا

 نیژنی نووگورود در محل تلاقی دو رودخانه ولگا و اوکا جای گرفته و به شهر نویسندگان بزرگ معروف است، زیرا با زیبایی‌های خاصی که دارد، توانسته ذهن خلاق این نویسندگان بزرگ را فعال کرده تا بتوانند رمان‌های بزرگ و مشهوری را پدید آورند.

کاخ کرملین نیژنی نووگورود

کاخ کرملین، کاخی بسیار معروف در بخش تاریخی نیژنی نووگورود است که دیوارهای ستبر و یازده برج آن در قرن شانزهم میلادی با چوب ساخته شده‌اند ودر قدیم از این کاخ به‌عنوان یک قلعه نظامی استفاده می‌شده است.


پله های چکالوف

پله‌های چکالوف یکی از مکان‌های دیدنی منحصر به فرد نیژنی نووگورود است که توسط دولت شوروی ساخته شده است. بالای این ۱۵۰۰ پله، همچنین بهترین مکان برای تماشای غروب آفتاب در نیژنی نووگورود است. نام این پله‌ها از خلبان معروف روسی، والری چکالوف گرفته شده است که برای نخستین بار از شهر مسکو به شهر ونکوور پرواز کرد. در بالای پله‌های چکالوف نیز بنای یادبودی از این خلبان احداث شده است.

پاسخ دهید