دبی

دبی

کار هایی که باید انجام داد - اصلی

دبی مانند هر شهر گردشگری در دنیا ،جاذبه ها ودیدنی های مخصوص به خود را دارد.موزه ها،محلّه های قدیمی،بازارها و آسمان خراش های بلند مدرن،دبی را به یکی از پر بازدیدکننده ترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است.

فوّاره های دبی،<<برج خلیفه>>،مسجد<<جمیرا>>،مدینه ی<<جمیرا>>،موزه ی دبی،آکواریوم و محلّه ی <<بسکتیه>>،برترین جاذبه های گردشگری دبی است.در این بخش به معرّفی این اماکن دیدنی می پردازیم.از دیگر جاذبه های دبی می توان به بازار طلا،بازار ادویه،برج<<العرب>>،پارک جمیرا،<<آتلانتیس>>،خانه ی<< شیخ سعید آل مکتوم>> و برج های امارات اشاره کرد.

 

کجا اقامت کنیم؟اطلاعات کاربردی

در حال حاضر متاسفانه هیچ هتلی در این مکان وجود ندارد.

در حال حاضر متاسفانه هیچ پیشنهاد امکانات رفاهی در این مکان وجود دارد.

چطور برویم؟


چگونه به دبی برویم؟
با توجه به مرز آبی مشترک بین ایران و امارات،برای رسیدن به دبی باید از راه های هوایی یا دریایی استفاده کرد و استفاده از قطار یا مسیر جاده ای،غیر ممکن است.برای ورود به خاک امارات باید ویزای این کشور را داشته باشید.ویزای توریستی امارات،با اعتبار پانزده روزه و یک ماهه صادر می شود.ویزاهای یک ماهه را می توانید در خاک امارات،تا دو ماه تمدید کنید.اگر از <> برای سفر به دبی استفاده می کنید،دفتر خدماتی مسافرتی تهیّه ی ویزا،بلیت،ایاب وذهاب و رزروهتل شما را به عهده می گیرد.اگر هم خودتان قصد برنامه ریزی سفر را دارید،با مراجعه به دفاتر خدمات مسافرتی،می توانید برای ویزا در خواست دهید. این روش بسیار آسان تر و مقرون به صرفه تر از مراجعه مستقیم به سفارت امارات متّحده ی عربی است.
مسیر دریایی
برای سفر دریایی به دبی ،باید خود را به یکی از شهرهای ساحلی بندر عبّاس یا بندر لنگه برسانید.شرکت کشتیرانی<> در هفته دو یا سه سفر دریایی از بندر عبّاس به شارجه و از بندرلنگه به دبی دارد که بلیت آن از طریق نمایندگی های این شرکت در سطح کشور به فروش می رسد.
طول سفر از بندر لنگه به دبی 5ساعت از بندر عبّاس به شارجه 9ساعت است.از شارجه تا دبی،کمتر از یک ساعت فاصله است که باید با تاکسی یا اتوبوس طی کنید. مسیر هوایی
روزانه چندین شرکت هواپیمایی،از شهرهای بزرگ ایران به دبی پرواز دارند.شرکت های هواپیمایی ماهان،ایران ایر،آسمان و الامارات،پرواز روزانه به مقصد دبی دارند.مدّت زمان پرواز تهران- دبی حدود یک ساعت ونیم است.
اکثر کشورهای عربی-از جمله امارات-قوانین بسیار سخت گیرانه ای درباره انواع داروهای حاوی مخدّر و روان گردان دارند.هنگام سفر به دبی،مراقب باشید داروی کدیین دار یا آرم بخش بدون نسخه ی تأیید شده توسّط نظام پزشکی همراه نداشته باشید؛چون ممکن است به خاطر چند قرص استامینوفن کدیین ساده،جریمه ی سنگینی شوید!
چطور برویم؟
کجا را ببینینم؟
چه بخوریم و کجا بخوریم؟
چگونه و کجا تفریح کنیم؟