مسکو پایتخت شهر روسیه

مسکو

مسکو پایتخت و پرجمعیت ‌ترین شهر روسیه است. این شهر با جمعیتی بیش از ۱۳ میلیون نفر، بزرگترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت در جهان است.  این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده‌است. کاخ کرملین، قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است.

این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود.چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیاست، در این شهر قرار دارد.ارگ کرملین و میدان سرخ از جاذبه های توریستی روسیه می باشد.

مترو مسکو

مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه پس از مترو توکیو، بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا دارد.

ارگ کرملین مسکو

ارگ کرملین مسکو(کرملین در زبان روسی به معنای دژ میباشد) یک قلعه تاریخی است که به صورت مجتمع در قلب شهر مسکو ساخته شده و از جنوب بر رودخانه مسکوا، از شرق بر میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندر مشرف است و بنای این کاخ در سال ۱۴۸۷ به پایان رسید.

میدان سرخ

میدان سرخ مهمترین نماد شهر مسکو و قلب کشور روسیه است.به طوری که در این میدان کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باستیل قرار گرفته اند و بسیاری از خیابان های اصلی مسکو به این میدان منتهی میشوند.

میدان مسکو

میدان مسکو از دیدنی ترین میادین جهان است که هر ساله شمار زیادی از گردشگران از آن بازدید میکنند.نام این میدان نه به رنگ آجرهای اطراف آن(که در دوره ای سفید بوده اند)و نه به رنگ قرمز کمونیست ها مربوط نمیشود.کلمه روسی (کرسینا)به معنی زیبا است که کلمه ی(قرمز)نیز از این واژه مشتق شده است.

 

پاسخ دهید