زائرین اربعین حسینى(ع)

زائرین

زائرین

توصیه‌هاى انتظامى به زائرین اربعین حسینى(ع)

زائرین اربعین حسینى(ع) هرگونه اطلاعات در خصوص مقررات و توصیه‌هاى اجرایى، انتظامى، بهداشتى و امنیتى را صرفاً از مراجع ذى‌صلاح و رسمى تهیه کنند.خواهشمند است از نقل و انتشار شایعات ممانعت به‌عمل آورید.از قرار گرفتن در محیط رویداد و تهیه عکس و فیلمبردارى اجتناب بفرمایید.

مدارک لازم برای خروج از مرز

خروج از مرز فقط با گذرنامه معتبر که ۶ ماه اعتبار داشته باشد، امکان‌پذیر است.افرادى که گذرنامه ندارند، از مراجعه به مرز عراق خوددارى کنند.زائران هرچه زودتر نسبت به اخذ ویزای عراق از سفارت یا سرکنسولگرى‌هاى آن کشور اقدام نمایند و از موکول کردن این امر به روزهاى پایانى (نزدیک به اربعین) و همچنین حرکت به سمت مرزها قبل از اخذ روادید (ویزا) خوددارى کنند.

افزایش تدریجی جمعیت زائران در مرز شلمچه

با توجه به نزدیکی به ایام اربعین جمعیت زائران در مرز شلمچه رو به افزایش است و تردد جمعیت به سمت مرز عراق بیشتر می‌شود.

تردد زائران اربعین در مرزها

برخی خانواده‌هایی که کودک یا فرد میان‌سال دارند با استفاده از گاری‌ها و ابزار مختلف اعضای خانواده خود را برای زیارت اباعبدالله(ع) تسهیل می‌کنند.دروازه‌های دریافت عوارض در مرز شلمچه همچنان بر پا هستند و زائرانی که مرز شلمچه را برای عزیمت به عراق انتخاب می‌کنند موظف به پرداخت مبلغ عوارض هستند.

پیش‌بینی تراکم جمعیت در روزهای آینده

تردد زائران اباعبدالله الحسین(ع) با نزدیک شدن به اربعین حسینی در مرز شلمچه در حال افزایش است.

 

علت تاخیر در صدور برخی ویزاهای اربعین

این مسائل پیش آمده در اواسط کار پدید آمد؛ شاید اگر از قبل عراق تصمیمی در این موضوع می‌گرفت یا مسئولان مربوطه به این شیوه جدید می‌رسیدند چنین وقفه‌ای ایجاد نمی‌شد.

اخبار ۷ آبان

دکتر شهرام مقام در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا عنوان کرد: یک مرد ۶۴ ساله صبح امروز در مسیر پیاده‌روی اربعین در مرز شلمچه دچار ایست قلبی شد.

 

 

اخبار مسافرتی را با ما دنبال بفرمایید…

🌎 www.fasleparvaz.com

🆔 t.me/FasleparvazTour

🆔 www.instagram.com/fasleparvazagency/

ℹ️ www.linkedin.com/in/fasleparvazagency/

🔵 www.facebook.com/Fasleparvazagency

🔴 https://goo.gl/CWnh8t