تور قونیه

تور قونیه

تور قونیه پاییز ۹۷

پرواز قشم ایر ۴ شب

از ۱۹ تا ۲۳ آذر-۲۳ آذر تا ۲۷ آذر

دانلود پکیج

از قونیه برایتان بگوییم

تور قونیه پاییز ۹۷ را برای شما برنامه ریزی کرده ایم.می خواهیم از قونیه برایتان بگوییم تا با همه جاذبه ها ی آن خوب آشنا شوید.چه افتخاری بیشتر از این که به شهری سفر کنیم که حضرت مولانا در آن آرمیده است.شهری که شهرت بین المللی خویش را مدیون آرام گرفتن این بزرگ فارسی در خود است.بسیاری از گردشگران برای سر قرار دادن بر آرامگاه این شخصیت جهان به آن سفر می کنند.قونیه شهری تاریخی است که اگر چه به گسترش یافتگی و شهرت بسیاری از شهرهای مملکت ترکیه نیست اما گردشگران خاصی که علاقه مند به تاریخ و هنر هستند را به خویش جذب می کند.

 

  ۲۳ آذر تا ۲۷ آذر ۱۹ آذر تا ۲۳ آذر
هتل ها  ۱ تخته ۲ تخته ۱ تخته ۲ تخته
ESOTEL FULL FULL FULL FULL
ICON FULL ۴۴٫۹۰۰٫۰۰۰
SEMA FULL FULL FULL FULL
OZKAYMAK PARK ۶۷٫۹۰۰٫۰۰۰ ۵۷٫۹۰۰٫۰۰۰ ۵۵٫۹۰۰٫۰۰۰ ۴۵٫۹۰۰٫۰۰۰
ANEMON ۶۷٫۹۰۰٫۰۰۰ ۵۷٫۹۰۰٫۰۰۰ FULL FULL
OZKAYMAK KONYA ۷۲٫۹۰۰٫۰۰۰ ۶۰٫۹۰۰٫۰۰۰ ۶۲٫۹۰۰٫۰۰۰ ۴۹٫۹۰۰٫۰۰۰
BAYKARA ۷۱٫۹۰۰٫۰۰۰ ۶۱٫۹۰۰٫۰۰۰ ۶۳٫۹۰۰٫۰۰۰ ۵۲٫۹۰۰٫۰۰۰
DERYA FULL FULL FULL FULL
PASA PARK ۷۱٫۹۰۰٫۰۰۰ ۶۲٫۹۰۰٫۰۰۰ ۶۳٫۹۰۰٫۰۰۰ ۵۳٫۹۰۰٫۰۰۰
RAMADA PLAZA ۶۹٫۹۰۰٫۰۰۰ ۶۲٫۹۰۰٫۰۰۰ ۶۴٫۹۰۰٫۰۰۰ ۵۳٫۹۰۰٫۰۰۰
BAIR DIAMOND FULL FULL ۶۴٫۹۰۰٫۰۰۰ ۵۳٫۹۰۰٫۰۰۰
RUMI ۸۹٫۹۰۰٫۰۰۰ ۶۹٫۹۰۰٫۰۰۰ FULL FULL
DEDEMAN ۸۷٫۹۰۰٫۰۰۰ ۷۱٫۹۰۰٫۰۰۰ ۷۱٫۹۰۰٫۰۰۰ ۵۸٫۹۰۰٫۰۰۰
BALIKCILAR ۷۰٫۹۰۰٫۰۰۰ ۵۸٫۹۰۰٫۰۰۰
HILTON GARDEN IN ۸۷٫۹۰۰٫۰۰۰ ۷۱٫۹۰۰٫۰۰۰ ۷۲٫۹۰۰٫۰۰۰ ۵۸٫۹۰۰٫۰۰۰
HICH HOTEL FULL FULL ۷۳٫۹۰۰٫۰۰۰

 

جدول موقعیت هتل ها،درجه،خدمات:

 

 
درجه خدمات درجه هتل ها
۸/۶ B.B BOUTIQE ESOTEL
۶/۷ B.B ۳* ICON
۷/۶ B.B ۳* SEMA
۵/۶ H.B ۳* OZKAYMAK PARK
۹/۷ B.B ۵* ANEMON
۳/۷ H.B ۴* OZKAYMAK KONYA
۲/۸ H.B ۳* BAYKARA
۸/۸ H.B BOUTIQE DERYA
۸/۲ B.B BOUTIQE PASA PARK
۸/۷ B.B ۵* RAMADA PLAZA
۹/۱ B.B ۵* BAIR DIAMOND
۸/۶ B.B BOUTIQE RUMI
۸/۹ H.B ۵* DEDEMAN
۷/۳ H.B ۴* BALIKCILAR
۶/۸ B.B ۴* HILTON GARDEN IN
۶/۹ B.B SPECIAL GATEGORY HICH HOTEL

 مدارک لازم

پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار و پرداخت ۵۰ درصد مبلغ تور به هنگام ثبت نام الزامی می باشد.

خدمات تور

بليط رفت و برگشت با پرواز قشم اير + ۴ شب اقامت در هتل با صبحانه + بيمه مسافرتي تا سقف ۱۰٫۰۰۰ يورو +ترانسفر فرودگاهي + راهنماي فارسي زبان + برنامه هاي موسيقي عرفاني

توضیحات

**نرخ اطفال ۱۲-۶ سال ۸۵% بزرگسال مي باشد.

** نرخ اطفال ۶-۲ سال ۶۵% بزرگسال مي باشد.

**نرخ اطفال زیر ۲ سال ۱۵۰٫۰۰۰تومان می باشد.

*در صورت درخواست گشت شهري ( شامل : موزه و مقبره مولانا – مسجد شمس تبريزي- طاووس بابا به همراه ناهارو بليط.-مراسم بزرگداشت مولانا همراه با رقص سماع ) مبلغ ۷۰۰۰۰۰ هزار تومان به مبالغ فوق اضافه ميگردد.

*در صورت افزایش نرخ دلار قیمت پکیج ها افزایش پیدا می کند.
* مسئوليت کنترل پاسپورت مسافرين به عهده آژانس ثبت نام کننده مسافر مي باشد .

* در صورت در خواست هتل هاي ديگر در قونيه به صورت پکيج هوايي امکان پذير ميباشد .

 

 


تور قونیه ویژه بزرگداشت مولانا

تور قونیه را برای شما برنامه ریزی کرده ایم.می خواهیم از قونیه برایتان بگوییم تا با همه جاذبه ها ی آن خوب آشنا شوید.چه افتخاری بیشتر از این که به شهری سفر کنیم که حضرت مولانا در آن آرمیده است.

شهری که شهرت بین المللی خویش را مدیون آرام گرفتن این بزرگ فارسی در خود است.بسیاری از گردشگران برای سر قرار دادن بر آرامگاه این شخصیت جهان به آن سفر می کنند.

قونیه شهری تاریخی است که اگر چه به گسترش یافتگی و شهرت بسیاری از شهرهای مملکت ترکیه نیست اما گردشگران خاصی که علاقه مند به تاریخ و هنر هستند را به خویش جذب می کند.
اینجا جایی است که پایکوبی درویش هایش از چنان فرزانش و پیشینه ای برخوردار است که باید برای فهم آن مدت ها به مطالعه و تحقیق پرداخت.آری این جا به حقیقت سرزمینی است که هنر و معنویت بیش از هر جای دیگری با هم گره خورده اند.

در هیچ  قالبی قادر به بیان  حس سفر کردن به محل آرامگاه مولانا نیستیم.فقط شاید بتوان گفت احساس غرور و افتخار هر ایرانی ای را برمی انگیزد.قونیه یا کنیا همیشه ما را به یاد شاعر ، عارف و صوفی ایرانی مولانا (جلال الدین محمد بلخی ) می اندازد.آرامگاه وی که آن را به شکل موزه در آورده اند از پر بازدیدترین جذابیت های دیدنیه تور قونیه محسوب می شود.

درباره قونیه

طبق آنچه از حفاری ها پیداست، به نظر میرسد ساکنین این منطقه اولین بار سه هزار سال قبل از میلاد مسیح،در این ناحیه به زندگی پرداخته اند.شهر قونیه در طول تاریخ بارها توسط امپراتوری های بزرگ تاریخ مثل هخامنشیان تسخیر شده و تاریخ وتغییرات بسیاری را در فرهنگش به وجود آمده است .

در مورد اسم قونیه باید برایتان بگوییم که داستان افسانه ای در پشت آن قرار دارد.زمانی که مردم شهر از دست اژدهایی عذاب می کشند.پریوس به کمک آنها آمد و شهر را از شر اژدها خلاص کرد و مردم شهر به نشانه تشکر اسم شهر را ایکان قرار دادند که به مرور زمان به قونیه تغییر پیدا کرد.شهر قونیه به خاطر این که میزبان مقبره مولانا است برای ما ایرانی ها اهمیت بسیار زیادی دارد.تور قونیه را از دست ندهید!

آرامگاه حضرت مولانا

قونیه آرامگاه مولانا است.این موضوع باعث شده تا سفر دوستان ایرانی مشتاق سفر به این شهر باستانی باشند.اگر علاقه مندید با شهر و جاذبه های قونیه آشنا شوید.توصیه می کنیم مطالب سایت هواپیمایی فصل پرواز ترانه را دنبال فرمایید.

مراسم رقص سماع در تور قونیه ویژه آذر ( شب عرس )

سالروز درگذشت مولوی، «روز عُرس»، وصال جاودانه مولوی با معشوق نامیده شده است. مراسم روز عرس همه ساله از اول تا هفدهم دسامبر در شهر قونیه و در بارگاه مولانا برگزار می شود.هزاران علاقمند از سراسر جهان به این شهر سفر می کنند. مولانا از شهرتی جهانی برخوردار است.به شکلی که دیدگا ه ها و نظرات و اشعار او زمزمه اغلب افراد و علاقمندان به شعر پارسی شده است.مراسم رقص سماع در تور ویژه مراسم بزرگداشت مولانا از دست ندهید!

سماع مولانا

مولانا جلال الدین محمد بلخی سماع را بسیار دوست می داشت.طوری که پروا فزاینده او به سماع در ماندگار شدن همیشگی این مراسم در میان درویشان بی تأثیر نبوده‌است.

رقص سماع چیست و مفهوم آن چه می باشد؟

سماع به نوعی از رقص صوفیه شامل چرخش تن به اتفاق با حالت خلسه برای اهداف معنوی گفته می‌شود.او پیش درآمد مانند پدرش، بهاء ولد، مشغول درس گفتن و وعظ و مجاهده بود و هرگز سماع نکرده بود اما چون شمس تبریزی را دیدن خاطرخواه وی شد.هر چه او بر زبان می آورد را غنیمت می دانست.بعد شمس به او گفت که به سماع در بیاید.

مولانای ۳۸ ساله آنچنان تحت کارایی شمس قرار گرفت.سپس منبر و مدرسه را خلاص کرد.سماع، شنیدن، شنوایی، آواز، سرود وجد و پایکوبی و دست افشانی صوفیان منفردا و جمعا با روش ها و آیین ها خاص است.
طرز فکر شمس در تشویق مولوی به سماع آن بود که،آنچه مولانا می‌طلبد با سماع، افزایش می یابد .سماع برای انسانهای عادی که به هوای نفسانی مشغولند ناروا است نه برای کسانی که طالب حق هستند. حتی از نظر او سماع مدد حیات محسوب می‌شد.

چهار حالت و حرکت اصلی‌ سماع درویشان:

چرخ زد‌ن>>اشاره به شهود‌ حق د‌ر جمیع جهات
جهید‌ن>> اشاره به غلبه شور بر جهان علوی
پا کوفتن>>اشاره به پامال کرد‌ن نفس اماره
د‌ست افشاند‌ن>>اشاره به د‌ستیابی به وصال محبوب

جشنواره مولانا(Mevlana Festival) از دهم دسامبر به مدت یک هفته(تور قونیه):

این رویداد در سالروز در گذشت مولانا،شاعر ایرانی بزرگ قرن سیزدهم برگزار می شود. جشنواره مولانا (این شاعر و فیلسوف بزرگ) با به جا آوردن مراسم و آئینی خاصی همراه می باشد.

در خاتمه آن نطقی از طرف مسئولین جشن در حمد از مقام مولانا خوانده می شود.بیش از یک میلیون نفر در سال برای شرکت در این جشن به قونیه سفر می کنند.

قونیه شهر عارفان ، شهر درویش های مرید مولوی

قونیه از جمله شهرهای مذهبی ترکیه در شمال آنتالیا و جنوب آنکاراست.شهری که می توانید با برخی درویش ها و مسلک های آن ها آشنا شوید.

در چه فصلی به قونیه سفر کنیم؟

کنیا یا کونیا آب و هوای اقلیم قاره ای دارد ،یعنی زمستان های آن سرد و برفی و تابستان هایش گرم و خشک است.معمولا در طول فصول بهار و پاییز می توان انتظار بارش باران را داشت.متوسط دما در تابستان به ۳۰ درجه سانتی گراد خواهد رسید .البته در هنگام شب هوا نسبتا خنک تر خواهد شد.در فصل زمستان سرمای زیر صفر درجه مسافران را نباید تعجب زده کند.مانند بسیاری از شهرهای توریستی ،تابستان شلوغ ترین فصل قونیه است.تور قونیه را برای شما سفردوستان در ماه آذر در نظر گرفته ایم.امیدواریم با سفر قونیه و شرکت در مراسم بزرگداشت مولانا تجربه ای به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنید.

کجا و در کدام هتل ها و اقامتگاه ها بمانیم؟

با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، می توانید محل اقامت خود را انتخاب کنید.هتل هایی مثل هتل قردان،هتل هیچ،هتل مرام پارک ،هتل بالیکیلار هزینه کمتر با البته امکانات کمتری نسبت به هتل ریکسوز،هتل باغ هیلتون،هتل برا،هتل ددمن کنیا و هتل سلچوک که جزو هتل های لوکس قونیه محسوب می شوند.هتل اولوسان هتل ازرانی استالبته فقط برا ی جایه خوابی راحت.

پوشش مردمان قونیه به چه صورت است؟

در مورد پوشش بانوان می توان گفت هر چد پوشش زنان آزاد است.اما آن ها را با لباس های پوشیده ،لباس های بلند و گشاد همراه روسری های بزرگ  و رنگی زیاد می بینید.

شهرت جهانی قونیه از کجا نشات می گیرد؟

قونیه شهری با اصالت است با تاریخچه ای چدین هزار ساله.آرامگاه مولانا دلیلی برای این شهرت است.

 

 صفحه اصلی تلگرام اینستاگرام لینکداین گوگل پلاس فیسبوک

شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط شاید دوست داشته باشید بخوانید: