تور برزیل نوروز ۹۷

برزیل

مقصدی برای  سفر در نوروز ۹۷ برزیل

برزیل واقع در آمریکی جنوبی است.

پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است.

جمعیت کشور:۱۸۳٫۸۸۸٫۸۴۱

واحد پولی:REAL

وسعت:۸٫۵۱۱٫۰۹۶۵ کیلومتر مربع

قله های اصلی:SERRA DO MAR-SERRADO ESPINHACO

رودخانه های اصلی:AMAZON-SAO FRANCISCO-TOCANTINS

برزیل

طبیعت

برزیل بین کشورهای جهان بزرگترین گونه های حیوانات راداراست.

۶۰۰ گونه پستاندار-۱۵۰۰ گونه ماهی – ۱۶۰۰گونه پرنده و ۱۰۰٫۰۰۰ نوع متفاوت از حشرات که در جنگل های برزیل اقامت دارند،اما بسیاری از گونه های منحصر به فرد هم در مناطق نیمه مرطوب زندگی می کنند.

در غرب مرکز برزیل قسمت مسطح وجود دارد که باتلاق PANTANEL نامیده می شود.

برای هزاران سال مردم برزیل از جنگل ها بهره برداری می کنند اما از زمان ورود اروپاییان که حدود پنج قرن پیش می باشد،تخریب جنگل ها شایع بود.

بسیاری از جنگل ها بارانی آتلانتیس هم اکنون از بین رفته و بخش بزرگی از آمازون هر ساله ناپدید می شود.دولت بسیاری از پارک های ملی و پناهگاه ها را تاسیس کرده است  اما آن ها تنها ۷ درصد از کشور را پوشش می دهند.

نقشه برزیل

جغرافیا

برزیل بزرگترین کشور آمریکای جنوبی است.پنجمین و بزرگترین ملیت در جهان است.

در قسمت ساحل شرقی که با یک خط ساحلی ۷۴۰۰ کیلومتری کنار اقیانوس اطلس دارد.که این مرز ساحلی را با هر کشور آمریکای جنوبی به جز شیلی و کوادور دارد.

چشم انداز های بسیار متنوع در برزیل وجود دارد که بخاطر جنگل های متراکم آن می باشد از جمله جنگل آمازون که از بزرگترین جنگل های جهان شناخته می شود،اما همچنین چمن زارهای خشک- تپه های ناهموار- باتلاق های بزرگ و دشت های ساحلی طولانی نیز وجود دارد.شمال برزیل تحت تاثیر رودخانه آمازون و جنگل هایی است که آن را احاطه کرده است.

آمازون یک رودخانه نیست بلکه شبکه ای از صدها آب راهه است که طول کل آن ۶٫۸۴۰ کیلومتر است که طولانی ترین رودخانه روی زمین را می سازد.هزاران گونه حیوانات از جمله  PIRANHA و BOTO وصورتی رودخانه ای.

جنوب شرقی برزیل به طور کامل با جنگل انبوه و متراکم پوشیده شده است.

در حال حاضر پایتخت صنعتی کشور ۲ تا از شهرهای بزرگ برزیل(RIO DE JANERIO-SAO PUALO)

که تنها ۱۱ درصد از کشور را پوشش می دهد.اما ۴۳ درصد از جمعیت آن را تشکیل می دهد.

مردم برزیل

مردم و فرهنگ

اکثر برزیلی ها از سه گروه قومی تشکیل شده اند:

آمریکایی ها- مهاجران اروپایی (اکثرا پرتغالی) و آفریقایی هادر قرن نوزدهم موج مهاجران از اروپا ،خاورمیانه  وحتی ژاپن به این گروه و اقوام اضافه شدند و این تنوع فرهنگ ها باعث ایجاد فرهنگ غنی مذهبی،موسیقی و آشپزی شده است.برزیلی ها دیوانه فوتبال هستند ودر این کشور برخی از بهترین بازیکنان پرورش یافتندکه معروفترین آن ها EDSON ARANTES DO NASAMENTOکه بیشتر به عنوان PELEاو را می شناسند.برزیل در فینال جام جهانی پنج بار بیش از هر کشور دیگر موفق به کسب این مسابقات شده است.

دولت واقتصاد

برزیل یک جمهوری فدرال است.کشوری که دارای کنگره ملی و قوه قضایی است و  که از سال ۱۹۸۸  با دموکراسی مبارزه کرد و در سال ۱۹۸۵ دولت، نظامی صلح آمیز شد و تا  سال ۱۹۹۵ سیاست و اقتصاد نسبتا پایدار بود.

برزیل دارای خاک و آب و هوا است بنابراین می توان انواعی از محصولات مختلف را تولید کرد.صادرات کشاورزی آن عبارتند از:نیشکر،لاتکس،قهوه،لوبیا،پنبه،سویا،برنج و میوه های گرمسیری است.

برزیل هم چنین صنعتی ترین کشور آمریکای جنوبی است.عبارتند از:تولید مواد شیمیایی ،فولاد هواپیما و اتومبیل

تاریخ برزیل

تاریخ

برزیل در اکتشافات اروپایی از جمله پرتغال و اسپانیا در قرن ۱۵ به نقشه جهان اضافه شد.زمانی که ساحل برزیل را کشف کردند تنها ۳۰ میلیون نفر از مردم بومی یا آمریکایی ها ….گرفت.ا امروز حدود ۳۰٫۰۰۰نفر باقی مانده اند.که در مناطق دور افتاده برزیل زندگی می کنند.پرتغال نخستین مستعمره خود را در سال ۱۵۳۰ در برزیل تاسیس کرد.استعمار گرانی که در امتداد ساحل الماس و طلا را به اروپا فرستادند.مردم از غرب آفریقا به عنوان برده در برزیل کار می کردند.

برزیلی ها برای از بین بردن پادشاهان پرتغالی تلاش بسیار کردند و این جنبش به سوی استقلال تا سال ۱۸۲۲ به طول می انجامد و در سال ۱۸۸۸ زمانی که رهبران نظامی پادشاهان را اخراج کردند و برزیل تبدیل به یک جمهوری فدرال شد.