تور لوکس

تور لوکس به چه سفری می گویند؟

بهتر است قبل از اینکه تور لوکس را  توضیح دهیم خود لوکس بودن را تعریف کنیم .پروازی فراتر از انگار ،اقامتی بی همانند در پرشکوه ترین هتل های جهان،قلمروی به وسعت اقیانوس و دنیای زیر آن و تجربه ای که فقط واژه لوکس می تواند آن را معنا کند.درست است که سفر در هر صورت روح انسان را جلایی مجدد می بخشد،اما مسافرت لوکس تجربه ای کاملا متفاوت را برای دوست داران سفر به همراه دارد.

رقابت در جذب گردشگران این گونه از سفرها (تور لوکس) باعث شده لغایت هر روزه شگفتی های جدیدی برای راضی نگه داشتن این کسان پا به عرصه صنعت توریسم بگذارند و کلمه لوکس را معنای جدیدی ببخشند.چه لذتی اغلب از آنکه پیش از پرواز از امکانات رفاهی بی نظیر در فرودگاه برخورداز شد و با خودروی شخصی برای پروازی بی نظیرتر به سوی هواپیما روانه شد.
چه تجربه ای متفاوتر از اینکه با ریز دریایی به کاوش دنیای ذیل آبی اقیانوس ها پرداخت و یا با قایق شخصی دریا ها را به تسخیر خود در آورد و هیجانی بیش از اینکه بر فراز برترین شهرهای عالم چتر بازی کرد و یا حتی با بالگرد طبیعت باشکوه را از نمایی متفاوت نگریست.
امروزه نه تنها تمام انتظارات گردشگران پهنه سفرهای لوکس به بهترین نحو برآورده می شود بلکه تجربه هایی ما فوق تصور نیز انتظار آن ها را می کشد الی خاطره ای وصف ناپذیر در ذهن آن ها نقش بندد.

گروه مسافرت نیز کوشش کرده تا با وارد شدن به پهنه سفرهای لوکس چشم اندازی از برترین امکانات و تفریحات حال آماده دنیا را در پسندیدن مخاطبان خود پیمان دهد و وانگهی نیمه نگاهی به آینده سفرهای لوکس داشته باشد.

بر فراز رویاها

بدون شک یکی از معیارهای سفر لوکس شخصی بودن امکاناتی است که افراد در طول سفر از آن برخوردار می شوند و پرواز در آسمان نیز از این قاعده مستثنا نیست.

اگرچه کلاس های پروازی فرست و بیزینس به میزان زیادی رویای سفر لوکس را جامه تخقق پوشانده اند اما کم نیستند افرادی که چیزی فراتر از این سرویس ها را می طلبند.افرادی که می خواهند هواپیمای آن ها در هر زمان به هر مکانی که آن ها دوست دارند پرواز کند.در واقع به نوعی فرمانروای آسمان باشند.امروزه بسیاری از افراد ثروتمند حتی باند پرواز به نقاط مختلف را انجام دهند.

گفته می شود استفاده ازهواپیماهای شخصی چنان رو به افزایش است که کلاس پروازی فرست به شدت تحت تاثیر این پدیده قرار گرفته و شاید تا آینده ای نه چندان دور این کلاس از عرصه صنعت هواپیمایی حذف گردد.اگرچه بسیاری از پروازهایی که به وسیله جت های شخصی انجام می شنوند به منظور سفرهای تجاری هستند اما تعداد افرادی که فقط برای سفرهای تفریحی لوکس از این وسایل گران قیمت استفاره می کنند کم نیست.افرادی که حتی در آسمان نیز قلمروی شخصی خود را می خواهند.

پیش به سوی اعماق

سفرهای خاص فقط به زمین و آسمان ختم نمی شوند بلکه در ژرفای  دریا ها نیز به مقصدی برای گردشگران تبدیل شده است.هرچند این موضوع برای برخی افراد فقط یک رویا می باشد، اما امروزه در بسیاری از مقاصد توریستی خاص ، تورهای زیر دریایی برپا می شود.فقط در این تورهای خاص امکان دیدن مناظری که همیشه در دنیای مجازی  واینترنت آن ها را تماشا می کنید و جود دارد.جاهایی مثل کارائیب،مالدیو،پلی نزی فرانسه،هاوایی و جزایر قناری از آن دسته مقصد هایی هستند که گردشگران در تور های آن ها متحیر می مانند.واقعا هیچ لذتی نمی تواند جایگزین رفتن به عمق آب ها و دیدن موجودات خارق العاده و حتی خطرناک در اقیانوس همراهی کرده و آنچه بدانند را به آن ها می گویند. نکته جالب در مورد این تورها این است که در برخی از مکان ها تورهای شبانه نیز برگزار می شود تا علاوه بر زیبایی طبیعت اقیانوس و دریاها کمی هم چاشنی دلهره و ترس به این سفرهای منحصر به فرد اضافه شود.به هر حال به نظر می رسد که حتی اعماق آب های اقیانوس ها و دریاها نیز به قلمرویی برای گردشگران لوکس گرا تبدیل شده است.