یکی از جذابترین شهرهای کره زمین استانبول

ترکیه یا همان اسم رسمی جمهوری ترکیه

استانبول بخش بزرگی از این کشور در منطقه آناتولی یا آسیا کوچک و بخشی در خاورمیانه واقع است.بخش کوچکی هم در قسمت جنوب شرق اروپا که منطقه بالکان نامیده می شود.

همسایه  های ترکیه در شرق ایران-آذربایجان-ارمنستان و گرجستان در جنوب شرقی با عراق و سوریه در شمال غربی بلغارستان و یونان در شمال این کشور دریای سیاه در جنوب غربی دریای مدیترانه در غرب دریای مرمره و اژه.

ترکیه کشوری است متشکل از ادیان گوناگون (مسیحی،مسلمان ،آسوری) می باشد.که با آرامش در کنار هم زندگی می کنند.

۷۵ درصد به زبان ترکی و ۱۸ درصد به زبان کردی و ۷درصد به زبان های دیگر صحبت می کنند.

پایتخت ترکیه آنکارا می باشد ولی اولین شهر اصلی اینن کشور استانبول می باشد که مرکز تجاری به شمار می آید.

جاذبه های توریستی استانبول

این کشور جاذبه های توریستی بی شماری را در بر گرفته .که مهمترین جاذبه های آن می شود به سواحل زیبا و آفتاب دلنشین شهرهای جنوب و جنوب غربی اشاره کرد.

آنتالیا، مارماریس، بدروم، کوش آداسی که هر کدام به نوبه خود سالیانه توریست های بی شماری را به خود جذب می کند.

هتل های با کیفیت به ساختاری بسیار مدرن در کنار ساحل زیبای مدیترانه در مدت یک هفته اقامت خستگی ۱ سال کار سخت را از تنتان در می آورد.

در شمال این کشور در کنار دریای سیاه مناظری بسیار زیبا و سرسبز به طبیعتی بکر و دست نخورده یک بار دیگر هنرمندی پروردگار یادآوری می شود.از جمله شهر های این منطقه ریزه، سامسون، گیره سون، ترابزون می باشد.

طبخ و پخت غذاهای ترکی

طبخ و پخت غذاهای ترکی شباهت زیادی به سبک غذاهای ایرانی دارد.ولی اصول و سبک غذاهای کشورهای عربی در غذاهای ترکی بیشتر دیده می شود.

که این بر می گردد به دوران عثمانی که پادشاهان اهمیت زیادی به غذا و شیرینی جات می دادند.

ازغذاهای معروف که حتما بهتان پیشنهاد می کنیم، امتحان کنید.کباب های تند و تیز آغشته به ادویه های عربی( اسکندر کباب، شیک کباب، پیریزولا کباب).

انواع سوپ های لذیذ، نا های محلی، اصلی ترین نان برای صبحانه نان سیمیت است.

مکان های تفریحی استانبول

یکی از جذابترین شهرهای کره زمین از نظر من استانبول است.شهری با تمام جاذبه ها برای هر سن و هر ملیت و هر مذهب و هر قشر معماری های زیبا از دوران روم باستان بیزانس عثمانی-عربی-ایرانی

 

مسجد ایا سوفی – کاخ توپ کاپی، از زیباترین ساخته های دست انسان می باشد.قلعه رومیان،قلعه گالااتا.

اگر قصد خرید دارید در استانبول توصیه می شود در منطقه اروپایی استانبول در محدوده میدان تقسیم خیابان شیشلی، عثمان بی و… به گشت و خرید بپردازید.

اگر به مناطق تاریخی علاقمند هستید منطقه فاتح در نزدیکی کاخ توپکاپی و مسجد ایا سوفیا واقع شده بهترین انتخاب می باشد.

مناطق تفریحی

بازار اصلی و سر پوشیده بازار مصری ها ، قلعه گالاتا، گشت و گذار در کنار …گالاتا وامین اوند وخوردن ساندویج ماهی و نان تازه خالی از لطف نمی باشد.

استانبول به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم می شود که مرکز توریستی واقع در سمت اروپایی می باشد.که این دو منطقه از طریق پل بواز به هم وصل می کند.

 

 

پاسخ دهید