از جاذبه های دیدنی دبی حتما عکاسی کنید !

دبی شهر دیدنی ها

دبی شهر دیدنی ها،شهر ی برای گردشگری توریست ها از تمامی دنیا با جاذبه های بخصوصش گیرایی خاصی دارد.موزه ها، محله های قدیمی، بازار ها و آسمان خراش های بلند مدرن، فواره های دبی، برج خلیفه، مسجد جمیرا، مدینه جمرا، موزه دبی، آکواریوم و محله ی بسکتیه، بازار طلا، بازار ادویه، برج العرب، پارک جمیرا، آتلانتیس خانه ی شیخ سعید آل مکتوم و برج های امارات از جمله اماکن دیدنی می باشند.با ما باشید تا شما را با مکان های دیدنی بسیار زیبای دبی شنا کنیم.

موزه دبی

موزه دبی          DUBAI MESEUM

موزه دبی در سال ۱۹۷۱ در قلعه ای قدیمی موسوم به قلعه الفهیدی دایر شد . این قلعه که به تعبیری قدیمیترین بنای این شهر است در سال ۱۷۸۷میلادی ، با هدف دفاع از جزیره در برابر دزدان دریایی و غارتگران ساخته شد و بعد ها به عنوان مرکز حکومت ، سربازخانه و زندان مورد استفاده قرار گرفت . به محض ورود به این موزه ، سال های قبل از اکتشاف نفت و زندگی در روزهای آغازین دبی در ذهن شما تداعی می شود . تصاویر رنگی و جذاب ، همراه با مدل های پویا ، میان اسکله و بازاری که در ابعاد واقعی ساخته شده ، از نزدیک مردمی را ببینید که هر کدام مشغول حرفه ی خود هستند و صدای آنها در فضای داخلی موزه طنین انداز شده است . در بخش باستان شناسی این موزه ، اشیای بدست آمده از دل خاک ، اصواتو جلوه های ویژه به صورت طبیعی ، گوشه هایی از خور دبی ، خانه هاای عربی قدیمی ، مساجد ، سوق ها ، باغ های خرما ، زندگی ساحل نشین ها ،استخراج مروارید از اعماق دریا و زندگی بیابان نشینی را به نمایش گداشته است . شما میتوانید با قدم زدن مصنوعات دست ساز و سکه ها و ظروف سفالی مربوط به ۴۰۰۰ سال پیشدر معرض نمایش قرار گرفته است . اسلحه های قدیمی ، آلات موسیقی سنتی ، قایق های چوبی دست ساز و ظروفی از جنس مرجان و مرمر سفید ف از جمله دیدنی های دیگر این موزه است . برای رسیدن به این موزه ، سوار مترو سبز رنگ شوید و در ایستگاه الفهیدی از مترو پیاده شوید . این ایستگاه بین ایستگاه های القبیبه وخالد ابن ولید قرار دارد . کرایه ی تاکسی هم از میدان بنی یاس تا موزه دبی حدود ۲۲ درهم است . ساعت کار این موزه همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب و جمعه ها از ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر تا ۸:۳۰ شب است . هزینه بلیت برای بزرگسالان ۳ درهم و برای کودکان کمتر از ۶ سال ۱ درهم است .

برج خلیفه

برج خلیفه BURJ KHALIFA

برج خلیفه یکی از دیدنی ترین ساخته های دست بشر است . این آسمان خراش که به برج دبی نیز شهرت دارد شاهکار بی نظیر معماری ، هنر و مهندسی سازه است . برج خلیفه چیزی بیشتر از یک اسمان خراش مدرن است ، این بنا نماد پیشرفت و موفقیت کشور امارات در دست یافتن به غیر ممکن هاست . برج خلیفه مرتفع تریت ساختمان دنیاست .

۳۸۰ معمار و تکنسین ، پس از ۶ سال تلاش ، طرح بی نظیر آدریان اسمیت را در سال ۲۰۱۰ به برج خلیفه تبدیل کردند . طرح اولیه برج از یک گل صحرایی الهام گرفته ومعماری آن تلفیقی از الگوهای سنتی معماری اسلامی و معماری مدرن است . طراحی داخلی با شکوه برج خلیفه ، توسط طراح برجسته ایتالیایی ، جورجیو آرمانی ، انجام شده است . برج خلیفه با کاربری چند منظوره ی اداری ، تجاری ، مسکونی ، خدماتی و تفریحی ، با ۸۲۸ متر ارتفاع دارای ۱۶۲ طبقه است ، ۳۹ طبقه اول به آرمانی هتل  ، طبقات ۴۵ تا ۱۰۸ برای ۷۰۰ واحد آپارتمانی لوکس شخصی و طبقه ۷۸ برای استخر و ما بقی طبقات به شرکت های بزرگ تجاری اختصاص دارد . لابی برج در طبقه ی ۱۲۳ و در عرشه ی دیده بانی ( رصد خانه ) در طبقه ی ۱۲۴ اقرار دارد . مرتفع ترین مسجد جهان نیز در طبقه ی ۱۵۸ برج خلیفه و مرتفع ترین رستوران رستوران جهان در طبقه ی ۱۲۲ این بنای عظیم واقع شده است . هم چنین سریع ترین اسانسور جهان با سرعت ۱۸ متر بر ثانیه، در این برج نصب شده است . بازدید از برج خلیفه ، از پایین ترین طبقه برج ( مرکز خرید دبی مال ) شروع میشود و تا طبقه ۱۲۴ ( عرشه دیده بانی ) ادامه پیدا می کند . از عرشه تا شعاع ۸۰ کیلومتر اطراف برج قابل رویت است . بازدید از این برج حدود ۱ ساعت طول می کشد و در طول بازدید ،شما می توانید از راهنمای صوتی و تصویری درباره ی تاریخچه ی برج بپرسید . برای رسیدن به برج خلیفه ، راحت ترین راه مترو است . خط قرمز مترو ، در ایستگاه برج خلیفه توقف دارد . ساعت بازدید از برج ، روزهای شنبه تا چهارشنبه به جز یکشنبه ها  از ۹ صبح تا ۱۲ شب و پنج شنبه ها از ۸:۳۰ صبح تا ۱۲ شب و جمعه ها و یکشنبه ها از ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهرتا ۱۲  شب است . هزینه بلیت بازدید از برج در حالت عدی ۴۰۰ درهم است . اما اگر بلیت را از سایت برج به صورت انلاین رزرو کنید ، برایافراد بالای ۱۳  سال ۱۲۵ درهم و افراد زیر ۳ سال ۹۵ درهم است .

آکواریوم

اکواریوم دبی DUBAI AQUARIUM

اکواریوم مرکز خرید دبی مال یکی از بزرگترین اکواریو های جهان است که گنجایش ۱۰ مییلیون لیتر آب را دارد . در این اکواریوم بیش از ۳۳۰۰۰ ماهی ، کوسه ، سفره ماهی و انواع دیگر آب زیان نگه داری می شود . این آکواریوم رکورد جهانی گینتس را برای ( بزرگ ترین صفحه ی اکریلیک ) جهان با ابعاد ۸٫۳ در ۳۲٫۸۸ متر و ضخامت ۷۵ سانتی متر به دست آورده است . این صفحه یک بار نشست کرده ،اما به سرعت ترمیم شده است . پس نگران نباشید ! مدیران آکواریوم تضمین میکنند که این اتفلق دیگر تکرار نشود . این آکواریوم بخش های مختلفی برای بازدید دارد که می تواند یک بعد از ظهر کامل شما را پر کند . بخش اول ، صفحه ی اکریلیک این آکواریوم است که از طبقه ی همکف مرکز خرید دبی مال قابل رویت و بازدید از آن رایگا است . بخش دیگر ، تونل ۵۰ متری آکواریوم است که از داخل آنمی توانید دور تا دور خود ، ماهی ها را تماشا کنید . از جاذبه های متنوع این آکواریوم می توان به قایق هایی با کف شیشه ای برای حرکت روی سطح آکواریوم ، قفس های غواصی برای رفتن داخل آکواریوم ، شنا کردن بین ماهی ها و اگر مدرک معتبرو بین المللی غواصی دارید رفتن به داعخل آکوارریوم و شنا کردن در میان ماهی هاست ! در غیر این صورت می توانید به همراه یک مربی داخل آب شوید . اگر اصلا اهل شنا و غواصی نیستید و عشق و هیجان دارید ، می تونید درون یک مخزن شیشه ای مخصوص ، بین ماهی ها و کوسه ها بروید . این تجربه ،تجربه ای منحصر به فرد است که احتمالا تا به حال نداشته اید رفتن به اعماق آب و شنا کردن بین هزاران گونه ماهیومرجان ، اتفاقی نیست که هر روز در زندگی تان تکرارشود ، پس تا می توانید از این یکی لذت ببرید ! هزینه بلیت بازدید از تونل ااکواریوم ، برای بزرگ سالن ۷۰ درهم و برای کودکان ۳ تا ۱۲ سال ۵۵ درهم است با ۴۰ درهم اضافه تر میتوانید با قایق های کف شیشه ای روی آکواریوم حرکت کنید و به ماهی ها غذا بدهید . چند مدل پکیج دیگر هم وجود دارد که بسته به موجودی کیف پوول شما ، برایتان هزینه ی اضافه تر در بر خواهد داشت . در این مرکز ، دوره ی دو روزه ی آموزش غواصی با ارائه ی مدرک بین المللی هم برگزار می شود . ساعت کار این آکواریوم از ساعت ۱۰  صبح تا ۱۰ شب است البته برخی ایام تعطیل ، این آکواریوم تا نیمه شب باز است . برای به آکواریوم دبی مال ، سوار خط قرمز رنگ مترو شوید و در ایستگاه برجخلیفه از قطار پیاده شوید .

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا  JOMEIRAH MOSQUE

یکی از زیباترین مساجد کشور امارات ، مسجد جمیرا است که در سال ۱۹۷۸ ساخته شده است  . این مسجد با گنبدی به ارتفاع ۱۶ متر ودو مناره ی ۴۰ متری ، یکی از نمونه های شاخص معماری مدرن اسلامی است . سنگ های گران قیمت بهکار رفته در بنا ، حکاکی هی روی گنبد ، منبر مجلل ونقاشی های ورودی این مسجد ، آنرا به مکانی دیدنی تبدیا کرده اند . این مسجد یکی از معدود مساجد امارات است که غیر مسلمانان هم اجازه ی ورود به آن را دارند . رعایت حجاب در مسجد برای بانوان اجباری است . همه ی بازدید کنندگان برای بازدید از داخل مسجد ، باید با تور های گروهی که توسط دپارتمان گردشگری مسجد  برگزار می شود همراه می شوند . هدف این تور های ۷۵ دقیقه ای ، علاوه بر بازدید از بنا ، فرهنگ سازی و آشنا کردن توریست های غیر مسلمان با فرهنگ اسلامی است . راهنمای این تور ها آمادگی جواب دادن به تمام سوالاتبازدید کنندگان را دارد . نزدیک ترین ایستگاه مترو به این مسجد ، ایستگاه مرکز تجارت جهانی است . این ایستگاه دوازدهمین ایستگاه از خط قرمز رنگ مترو است . پس از پیاده شدن در این ایستگاه ، حدید ۲۰ دقیقه پیاده یا چند دقیقه با تاکسی تا مسجد فاصله است . بازدید : شنبه ، یکشنبه ، سه شنبه ، پنجشنبه ساعت ۱۰ صبح . قیمت : ۱۰ درهم .

فواره های دبی

فواره های دبی DUBAI FOUNTAIN

یکی از دیدنی های کم نظیر دبی ، آب نمای زیبای برج خلیفه است . این آب نما ترکیبی رویایی ازآب ، نور وموسیقی در دل صحراست . فواره های دبی با ۱۵۰ متر ارتفاع در زمینی ۳۰ هکتاری قرار دارد که از فاصله ۲۰ کیلو متری قابل رویت است . این فواره ها در دریاچه کنار برج خلیفه با ۲۱۸ میلیون دلار بودجه ساخته شده اند .طراح وسازنده این آب نما ، شرکت WET DESIGN است که آب نمای معروف هتل پلاژیو در شهر لاس وگاس را هم طراحی کرده است . این فواره های هوشمند ، هر روز از ساعت ۶ بعد از ظهر تا ۱۰ شب و آخر هفته ها از ۶ بعد از ظهر تا ۱۱ شب ، به فواصل نیم ساعت یکبار برنامه اجرا میکنند. و با ۲۵ آهنگمخنلف می رقصند . آوازه های مشهوری پون : من همیشه دوستت خواهم داشت (ویتنی هیوستون ) ، تریلر ( مایکل جکسون ) ، دعا گو ( سلین دیون ) و امواج بیژن مرتضوی در این مراسم ، فواره ها را همراهی می کنند . برای رفتن به این دریاچه ، راحت ترین وسیله مترو است . کافیاست در ایستگاه برج خلیفه از خط قرمز مترو پیاده شوید . خط های اف ۱۳ . اف ۱۶ اتوبوس هم در کنار برج خلیفه ایستگاه دارند. کرایه ی تاکسی از میدان بنی یاس تا برج خلیفه حدید۳۵ درهم است .

بسکتیه دبی

محله بستکیه   AL BASTAKIYA

این محله یکی از محله های قدیمی و تاریخی شهر دبی است که چهره ای واقعی از مناطق  امیرنشین ، قبل از ورود تمدن جدید به آن را نشان می دهد . این منطقه در اوایل قرن نوزدهم ، توسط تاجرانی که از منطقه بستک در استان هرمزگان ایران به این منطقه کوچکرده بودند ، بنا شد . بعد ها با پیدا شدن نفت و مدرن شدن زندگی در دبی ، ساکنین این منطقه به نقاط دیگر شهر نقل مکان کرده اند و این منطقه تقریباخالی از سکنه شد . اما امروزه ، این عمارت ها به امماکن دیدنی ، گالری ها ، فروشگاه ها و مراکز فرهنگی تبدیل شده اند . خانه های گلی که با بادگیر های بلند خنک می شوند ، حیاط هی بزرگ و دره های چوبی کنده کاری شده ، شما را به سال های قبل و زندگی سنتی مردم دبی می برند . اگر به شهر های قدیمی و خانه های ساده و سنتی علاقه مندید ، از قدم زدن میان کوچه های تنگ و تو در توی این محله لذت خواهید برد . برای رفتن به منطقه بستکیه می توانید در ایستگاه الفهیدی خط سبز مترو از قطار پیاده شوید و با چند دقیقه پیاده روی ، به منطقه بستکیه برسید . اگر بخواهید از اتوبوس استفاده کنید ، خط اتوبوس سی ۷ نزدیک ترین ایستگاه به بستکیه را دارد . کرایه ی تاکسی هم از میدان بنی یاس تقریبا ۲۰ درهم است .

مدینه-الجمیرا

  مدینه الجمیرا MEDINAT JUMEIRAH

این منطقه با چهال هکتار مساحت ، یکی از لوکس ترین تفریح گاه های دبی است . این منطقه ی دیدنی که با الهام از شهر های سنتی عربی و ایرانی طراحی شده – فضایی آرام ، مجلل و دیدنی برای توریست ها فراهم کرده است . در این فضا ، چند هتل مجلل ، چندین رستوران لوکس در سطح بین المللی ، مرکز اسپا ، سالن کنفرانسو آمفی تئاتر در مجموعه ای زیبا و با معماری بی نظیر کنار هم قرار گرفته اند . بازار مدینه الجمیرا (SOUK MADINAT JUMEIRAH) که با تلبفیقی از معماری بازارهای سنتی ایرانی و عربی ساخته شده ، از دیگر جاذبه های این مجموعه ومورد تئجه گردشگران برای خرید اجناس لوکس و با کیفیت است . پیاده روی بین کوچه ها و خانه ها یا حرکت با قایق های عبره در آب راهه ها به خصوص در شب می تواند برایتان لذت بخش باشد . این مجموعه در نزدیکی برج العرب و ساحل جمیرا قرار گرفته است . برای رفتن به مدینه الجمیرا ، اتوبوس را سوار شوید و در ایستگاه مدینه الجمیرا  از بازار طلا ، خط ۸ اتوبوس را سوار شوید و در ایستگاه مدینه الجمیرا پیاده شوید . خط ۸۸ اتوبوس هم از ترمینال ۳ فرودگاه حرکت می کند و در مدینه الجمیرا ایستگاه دارد .نزدیک ترین ایستگاه مترو هم، ایستگاه (MALL OF THE EMIRATES)   است که تا مدینه الجمیرا باید تاکسی بگیرید . کرایه ی تاکسی از ایشتگاه مترو ،حدود ۲۰ درهم است .

 

 

 

 

 

3 comments

پاسخ دهید