سفر کردن به محل آرامگاه مولانا

قونیه

طبق آنچه از حفاری ها پیداست، به نظر میرسد ساکنین این منطقه اولین بار سه هزار سال قبل از میلاد مسیح،در این ناحیه به زندگی پرداخته اند.شهر قونیه در طول تاریخ بارها توسط امپراتوری های بزرگ تاریخ مثل هخامنشیان تسخیر شده و تاریخ وتغییرات بسیاری را در فرهنگش به وجود آمده است .در مورد اسم قونیه باید برایتان بگوییم که داستان افسانه ای در پشت آن قرار دارد.زمانی که مردم شهر از دست اژدهایی عذاب می کشند.پریوس به کمک آنها آمد و شهر را از شر اژدها خلاص کرد و مردم شهر به نشانه تشکر اسم شهر را ایکان قرار دادند که به مرور زمان به قونیه تغییر پیدا کرد.شهر قونیه به خاطر این که میزبان مقبره مولانا است برای ما ایرانی ها اهمیت بسیار زیادی دارد.تور قونیه پاییز ۹۷ را از دست ندهید!

آرامگاه حضرت مولانا

قونیه آرامگاه مولانا است.این موضوع باعث شده تا سفر دوستان ایرانی مشتاق سفر به این شهر باستانی باشند.اگر علاقه مندید با شهر و جاذبه های قونیه آشنا شوید ، توصیه می کنیم مطالب سایت آژانس هواپیمایی فصل پرواز ترانه را دنبال فرمایید.

سفر کردن به محل آرامگاه مولانا

اینجا جاییست که پایکوبی درویش هایش از چنان فرزانش و پیشینه ای برخوردار است که باید برای فهم آن مدت ها به مطالعه و تحقیق پرداخت.آری این جا به حقیقت سرزمینی است که هنر و معنویت بیش از هر جای دیگری با هم گره خورده اند.

در هیچ  قالبی قادر به بیان  حس سفر کردن به محل آرامگاه مولانا نیستیم.فقط شاید بتوان گفت احساس غرور و افتخار هر ایرانی ای را برمی انگیزد.قونیه یا کنیا همیشه ما را به یاد شاعر ، عارف و صوفی ایرانی مولانا (جلال الدین محمد بلخی ) می اندازد.آرامگاه وی که آن را به شکل موزه در آورده اند از پر بازدیدترین جذابیت های دیدنیه تور قونیه پاییز ۹۶ محسوب می شود.

آرامگاه مولانا

جشنواره مولانا(Mevlana Festival) از دهم دسامبر به مدت یک هفته(تور قونیه پاییز ۹۷):

این رویداد در سالروز در گذشت مولانا،شاعر ایرانی بزرگ قرن سیزدهم برگزار می شود. جشنواره مولانا (این شاعر و فیلسوف بزرگ) با به جا آوردن مراسم و آئینی خاصی همراه می باشد.

در خاتمه آن نطقی از طرف مسئولین جشن در حمد از مقام مولانا خوانده می شود.بیش از یک میلیون نفر در سال برای شرکت در این جشن به قونیه سفر می کنند.

قونیه شهر عارفان ، شهر درویش های مرید مولوی

قونیه از جمله شهرهای مذهبی ترکیه در شمال آنتالیا و جنوب آنکاراست.شهری که می توانید با برخی درویش ها و مسلک های آن ها آشنا شوید.

 

رقص سماع

در چه فصلی:

کنیا یا کونیا آب و هوای اقلیم قاره ای دارد.یعنی زمستان های آن سرد و برفی و تابستان هایش گرم و خشک است.معمولا در طول فصول بهار و پاییز می توان انتظار بارش باران را داشت.متوسط دما در تابستان به ۳۰ درجه سانتی گراد خواهد رسید . البته در هنگام شب هوا نسبتا خنک تر خواهد شد.در فصل زمستان سرمای زیر صفر درجه مسافران را نباید تعجب زده کند.مانند بسیاری از شهرهای توریستی ،تابستان شلوغ ترین فصل قونیه است.تور قونیه پاییز ۹۶ را برای شما سفردوستان در ماه آذر در نظر گرفته ایم.امیدواریم با سفر قونیه و شرکت در مراسم بزرگداشت مولانا تجربه ای به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنید.

قونیه

 صفحه اصلی تلگرام اینستاگرام لینکداین گوگل پلاس فیسبوک

شبکه های اجتماعی

لینک های مرتبط :

تور قونیه تابستان ۹۶ ، تور قونیه ، تور قونیه پاییز ۹۷

پاسخ دهید